Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 118W sumie: 135435

Jesienny Piknik Sportowo – Pożarniczy

GALERIA ZDJĘĆ » Jesienny Piknik Sportowo – Pożarniczy

W niedzielę 18 października Ochotnicza Straż Pożarna Augustów-Lipowiec zorganizowała Jesienny Piknik Sportowo – Pożarniczy, na którym dzieci i młodzież miała możliwość rywalizacji w kilku konkurencjach. Do zawodów przystąpiły drużyny reprezentujące Rajgród, Płociczno, Jabłońskie oraz  Augustów. Nasze miasto reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Augustów-Lipowiec oraz dwie klasy mundurowe z Gimnazjum nr 1. Drużyny miały do pokonania tor z przeszkodami, były elementy związane z gaszeniem pożaru, rzuty rzutką do celu oraz gry zespołowe. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Na uroczystości zakończenia zmagań wszyscy młodzi adepci rzemiosła strażackiego otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków, były również dyplomy i podziękowania.

Jednocześnie dla strażaków ochotników zostało zorganizowane szkolenie i ćwiczenia prowadzone przez zawodowych ratowników medycznych. Druhowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z tematów dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwszej pomocy w przypadku krwotoków i złamań oraz postępowania na miejscu zdarzenia podczas wypadków drogowych. Szkolenie zostało zakończone ćwiczeniami praktycznymi z wykorzystaniem wraku samochodu.

W szkoleniu wzięli udział strażacy z Pruski Wielkiej, Jaziewa, Płociczna, Topiłówki, Jeziork, Kolnicy Rutek, oraz jednostki Augustów-Lipowiec.

Spotkanie strażackie zaszczycili swoją obecnością : Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Mieczysław Kazimierz Baszko oraz Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Bogdan Dyjuk.

Władze samorządowe reprezentował Starosta Augustowski Pan Jarosław Szlaszyński oraz Burmistrz Miasta Augustowa Pan Wojciech Walulik. Z ramienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP występował Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego druh Tadeusz Chołko oraz Prezes Miejsko Gminny druh Ryszard Chmielewski.
Na uroczystym podsumowaniu Pan Mieczysław Baszko oraz Pan Bogdan Dyjuk uhonorowali drużynę Sekcji Ratownictwa Wodnego OSP Augustów-Lipowiec za zdobycie I Wicemistrza Polski na IX  Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym.

„Myśle że imprezy tego typu będziemy organizować cyklicznie” – mówi Prezes OSP Augustów-Lipowiec Zbysław Kurczyński.  Będę się starał znów pozyskać środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na sfinansowanie imprezy. Kolejne spotkanie zapewne odbędzie się na wiosnę. Sądząc po wypowiedziach uczestników oraz gości taka forma spotkań jest idealna zarówno dla dzieci, młodzieży jak i strażaków ochotników.

Na pikniku nie zabrakło również ciepłych posiłków, był strażacki bigos, kartacze oraz pieczone kiełbaski. Mimo niezbyt  sprzyjającej  pogody uczestnicy dopisali. W sumie w spotkaniu uczestniczyło pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży oraz sześćdziesięciu strażaków.  

 

Prezes OSP Augustów-Lipowiec składa podziękowania druhowi Andrzejowi Zysko za profesjonalne nagłośnienie imprezy, Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 Januszowi Borysewiczowi za umożliwienie skorzystania z terenu boiska i szkoły, ratownikom medycznym: Katarzynie Raczkowskiej, Marcinowi  Staniszewskiemu, Dariuszowi Przybysz za przeprowadzenie szkolenia i ćwiczeń, Pani Elżbiecie Piekarskiej za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowo-pożarniczych, Naczelnikowi jednostki Mirosławowi Omelianiuk za zaangażowanie oraz wszystkim druhnom i druhom którzy przyczynili się do zorganizowania Jesiennego Pikniku Sportowo-Pożarniczego.