Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 173W sumie: 125487

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP 2015

GALERIA ZDJĘĆ » Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP 2015

 

W dniach 4-6 września w  Polanicy Zdrój odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Udział w zawodach brały najlepsze męskie i żeńskie drużyny OSP z każdego województwa. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Parku Zdrojowym. Zawody otworzyli wspólnie wiceprezes ZG ZOSP RP Teresa Tiszbierek i zastępca komendanta głównego nadbryg. Piotr Kwiatkowski.
Nasze województwo reprezentowały dwie drużyny: KDP Szepietowo (pow. wysokomazowiecki) i OSP Rudka (pow. bielski).
W ogólnej klasyfikacji OSP z Rudka zajęła XIII miejsce, a KDP Szepietowo miejsce IV z czego I w rozwinięciu bojowych tym samym bijąc rekord na Zawodach Krajowych.
Podlaskim akcentem był również fakt, iż pierwszy raz w historii zawodów strażackich szczebla krajowego Sędzią Głównym Zawodów był strażak z woj. podlaksiego - dh. Krzysztof Lange (OSP Kleszczele, PSP Hajnówka).

W sobotę 5 września na Stadionie Miejskim stanęły do walki o miano najlepszych w Polsce w sporcie pożarniczym. Zmagania drużyn, które dawały z siebie wszystko, fantastyczny doping przybyłych tłumnie kibiców, a także świetna pogoda sprawiły, że były to bardzo udane zawody. Nie zabrakło emocjonujących chwil, ale również kontuzji, gdy zawodnicy walczyli o punkty dla drużyny jak o życie.

Uroczystość otwarcia oraz zakończenia zawodów uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów.

Ciekawa, obszerna relacja tego wydarzenia zostanie opublikowana w październikowym numerze „Strażaka”.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki wszystkich startujących drużyn w poszczególnych konkurencjach.

 

 

 

 

 Źródło: www. zosprp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W klasyfikacji generalnej zwyciężyły:

Drużyny męskie

     1 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    88,53 pkt.

     2 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    89,38 pkt.

     3 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                 z wynikiem    91,34 pkt.

Drużyny kobiece

     1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                                z wynikiem    101,18 pkt.

     2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                       z wynikiem    104,48 pkt.

     3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                 z wynikiem    104,70 pkt.

 

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

            • ćwiczenie bojowe,

            • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

 

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco: 

 

w grupie „A” - męskie drużyny pożarnicze:

 

Ćwiczenie bojowe

 

     1 miejsce  OSP Bystrowice, woj. podkarpackie                         z wynikiem    30,04 pkt.

     2 miejsce  OSP Raszowa, woj. opolskie                                    z wynikiem    30,93 pkt.

     3 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                z wynikiem    32,26 pkt.

     4 miejsce  OSP Poniatów, woj. łódzkie                                     z wynikiem    33,13 pkt.

     5 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                              z wynikiem    33,39 pkt.

     6 miejsce  OSP Cisie, woj. śląskie                                            z wynikiem    34,06 pkt.

     7 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                z wynikiem    34,64 pkt.

     8 miejsce  OSP Lubstynek, woj. warmińsko-mazurskie             z wynikiem    35,16 pkt.

     9 miejsce  OSP Czeczewo, woj. pomorskie                               z wynikiem    35,60 pkt.

   10 miejsce  OSP Bierzgłowo, woj. kujawsko-pomorskie              z wynikiem    36,25 pkt.

   11 miejsce  OSP Lądek, woj. wielkopolskie                                 z wynikiem    36,50 pkt.

   12 miejsce  OSP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    38,84 pkt.

   13 miejsce  OSP Łomnica, woj. opolskie                                      z wynikiem    39,13 pkt.

   14 miejsce  OSP Ciepłowody, woj. dolnośląskie                          z wynikiem    39,20 pkt.

   15 miejsce  OSP Rudka, woj. podlaskie                                       z wynikiem    40,49 pkt.

   16 miejsce  OSP Świecie Kołobrzeskie ,

      woj. zachodniopomorskie                                                        z wynikiem    40,82 pkt.

   17 miejsce  OSP Przytkowice, woj. małopolskie                          z wynikiem    41,97 pkt.

   18 miejsce  OSP Brudzów, woj. świętokrzyskie                           z wynikiem    44,91 pkt.

   19 miejsce  OSP Śmieszkowo, woj. lubuskie                               z wynikiem    45,61 pkt.


Sztafeta pożarnicza

 

     1 miejsce  OSP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    52,95 pkt.

     2 miejsce  OSP Brudzów, woj. świętokrzyskie                            z wynikiem    53,36 pkt.

     3 miejsce  OSP Łomnica, woj. opolskie                                      z wynikiem    54,48 pkt.

     4 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    55,14 pkt.

     5 miejsce  OSP Czeczewo, woj. pomorskie                               z wynikiem    56,22 pkt.

     6 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                z wynikiem    56,70 pkt.

     7 miejsce  OSP Ciepłowody, woj. dolnośląskie                          z wynikiem    56,71 pkt.

     8 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    57,12 pkt.

     9 miejsce  OSP Śmieszkowo, woj. lubuskie                               z wynikiem    57,33 pkt.

   10 miejsce  OSP Bierzgłowo, woj. kujawsko-pomorskie              z wynikiem    58,66 pkt.

   11 miejsce  OSP Poniatów, woj. łódzkie                                      z wynikiem    58,81 pkt.

   12 miejsce  OSP Rudka, woj. podlaskie                                      z wynikiem    59,41 pkt.

   13 miejsce  OSP Przytkowice, woj. małopolskie                          z wynikiem    60,04 pkt.

   14 miejsce  OSP Cisie, woj. śląskie                                             z wynikiem    60,24 pkt.

   15 miejsce  OSP Świecie Kołobrzeskie, woj. zachodniopomorskie                                                                                                         z wynikiem    60,33 pkt.

   16 miejsce  OSP Lądek, woj. wielkopolskie                                 z wynikiem    64,48 pkt.

   17 miejsce  OSP Bystrowice, woj. podkarpackie                         z wynikiem    66,20 pkt.

   18 miejsce  OSP Lubstynek, woj. warmińsko-mazurskie            z wynikiem    71,32 pkt.

   19 miejsce  OSP Raszowa, woj. opolskie                                    z wynikiem    73,26 pkt.

 

w grupie „C” - kobiece drużyny pożarnicze:

 

Ćwiczenie bojowe

 

     1 miejsce  KDP Szepietowo, woj. podlaskie   z wynikiem    38,56 pkt. REKORD POLSKI!

     2 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    39,19 pkt.

     3 miejsce  KDP Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie                 z wynikiem    39,33 pkt.

     4 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    40,97 pkt.

     5 miejsce  KDP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    41,27 pkt.

     6 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                       z wynikiem    41,34 pkt.

     7 miejsce  KDP Mursy, woj. mazowieckie                                   z wynikiem    41,49 pkt.

     8 miejsce  KDP Lądek, woj. wielkopolskie                                  z wynikiem    43,10 pkt.

     9 miejsce  KDP Gwiździny, woj. warmińsko-mazurskie               z wynikiem    44,53 pkt.

   10 miejsce  KDP Łążyn, woj. kujawsko-pomorskie                        z wynikiem    44,79 pkt.

   11 miejsce  KDP Karlikowo, woj. pomorskie                                 z wynikiem    45,49 pkt.

   12 miejsce  KDP Wola Morawicka, woj. świętokrzyskie                z wynikiem    45,96 pkt.

   13 miejsce  KDP Ostrowice, woj. zachodniopomorskie                z wynikiem    46,58 pkt.

   14 miejsce  KDP Miedźno, woj. śląskie                                        z wynikiem    46,60 pkt.

   15 miejsce  KDP Wierzbno, woj. małopolskie                               z wynikiem    47,94 pkt.

   16 miejsce  KDP Siedlnica, woj. lubuskie                                     z wynikiem    50,37 pkt.

   17 miejsce  KDP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    51,40 pkt.

   18 miejsce  KDP Obojna, woj. podkarpackie                                z wynikiem    56,21 pkt.

   19 miejsce  KDP Kwielice, woj. dolnośląskie                                z wynikiem    65,24 pkt.


Sztafeta pożarnicza

 

     1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    61,99 pkt.

     2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                       z wynikiem    63,14 pkt.

     3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    63,73 pkt.

     4 miejsce  KDP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    65,00 pkt.

     5 miejsce  KDP Łążyn, woj. kujawsko-pomorskie                      z wynikiem    66,27 pkt.

     6 miejsce  KDP Szepietowo, woj. podlaskie                         z wynikiem    67,20 pkt.

     7 miejsce  KDP Miedźno, woj. śląskie                                        z wynikiem    67,23 pkt.

     8 miejsce  KDP Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie                  z wynikiem    67,75 pkt.

     9 miejsce  KDP Wierzbno, woj. małopolskie                               z wynikiem    67,99 pkt.

   10 miejsce  KDP Siedlnica, woj. lubuskie                                     z wynikiem    68,14 pkt.

   11 miejsce  KDP Wola Morawicka, woj. świętokrzyskie              z wynikiem    68,25 pkt.

   12 miejsce  KDP Stara Wieś, woj. lubelskie                                z wynikiem    69,63 pkt.

   13 miejsce  KDP Obojna, woj. podkarpackie                              z wynikiem    69,68 pkt.

   14 miejsce  KDP Mursy, woj. mazowieckie                                  z wynikiem    69,69 pkt.

   15 miejsce  KDP Ostrowice, woj. zachodniopomorskie                z wynikiem    70,00 pkt.

   16 miejsce  KDP Gwiździny, woj. warmińsko-mazurskie               z wynikiem    72,33 pkt.

   17 miejsce  KDP Lądek, woj. wielkopolskie                                  z wynikiem    75,13 pkt.

   18 miejsce  KDP Kwielice, woj. dolnośląskie                                z wynikiem    75,64 pkt.

   19 miejsce  KDP Karlikowo, woj. pomorskie                                z wynikiem    75,94 pkt.


 

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

w grupie „A” - męskie drużyny pożarnicze:

 

     1 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    88,53 pkt.

     2 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    89,38 pkt.

     3 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                 z wynikiem    91,34 pkt.

     4 miejsce  OSP Smardzewice, woj. łódzkie                                 z wynikiem    91,79 pkt.

     5 miejsce  OSP Czeczewo, woj. pomorskie                                z wynikiem    91,82 pkt.

     6 miejsce  OSP Poniatów, woj. łódzkie                                      z wynikiem    91,94 pkt.

    7 miejsce  OSP Łomnica, woj. opolskie                                                  z wynikiem    93,61 pkt.
     8 miejsce  OSP Cisie, woj. śląskie                                              z wynikiem    94,30 pkt.

     9 miejsce  OSP Bierzgłowo, woj. kujawsko-pomorskie              z wynikiem    94,91 pkt.

   10 miejsce  OSP Ciepłowody, woj. dolnośląskie                          z wynikiem    95,91 pkt.

   11 miejsce  OSP Bystrowice, woj. podkarpackie                         z wynikiem    96,24 pkt.

   12 miejsce  OSP Brudzów, woj. świętokrzyskie                           z wynikiem    98,27 pkt.

   13 miejsce  OSP Rudka, woj. podlaskie                                 z wynikiem    99,90 pkt.

   14 miejsce  OSP Lądek, woj. wielkopolskie                                 z wynikiem    100,98 pkt.

   15 miejsce  OSP Świecie Kołobrzeskie, woj. zachodniopom.       z wynikiem    101,15 pkt.

   16 miejsce  OSP Przytkowice, woj. małopolskie                          z wynikiem    102,01 pkt.

   17 miejsce  OSP Śmieszkowo, woj. lubuskie                               z wynikiem    102,94 pkt.

   18 miejsce  OSP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    104,19 pkt.

   19 miejsce  OSP Lubstynek, woj. warmińsko-mazurskie            z wynikiem    106,48 pkt.


 

w grupie „C” - kobiece drużyny pożarnicze:

 

     1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    101,18 pkt.

     2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                       z wynikiem    104,48 pkt.

     3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    104,70 pkt.

     4 miejsce  KDP Szepietowo, woj. podlaskie                               z wynikiem    105,76 pkt.

     5 miejsce  KDP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    106,27 pkt.

     6 miejsce  KDP Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie                  z wynikiem    107,08 pkt.

     7 miejsce  KDP Łążyn, woj. kujawsko-pomorskie                      z wynikiem    111,06 pkt.

     8 miejsce  KDP Mursy, woj. mazowieckie                                  z wynikiem    111,18 pkt.

     9 miejsce  KDP Miedźno, woj. śląskie                                        z wynikiem    113,83 pkt.

   10 miejsce  KDP Wola Morawicka, woj. świętokrzyskie                z wynikiem    114,21 pkt.

   11 miejsce  KDP Wierzbno, woj. małopolskie                               z wynikiem    115,93 pkt.

   12 miejsce  KDP Ostrowice, woj. zachodniopomorskie               z wynikiem    116,58 pkt.

   13 miejsce  KDP Gwiździny, woj. warmińsko-mazurskie               z wynikiem    116,86 pkt.

   14 miejsce  KDP Lądek, woj. wielkopolskie                                  z wynikiem    118,23 pkt.

   15 miejsce  KDP Siedlnica, woj. lubuskie                                     z wynikiem    118,51 pkt.

   16 miejsce  KDP Stara Wieś, woj. lubelskie                                  z wynikiem    121,03 pkt.

   17 miejsce  KDP Karlikowo, woj. pomorskie                                z wynikiem    121,43 pkt.

   18 miejsce  KDP Obojna, woj. podkarpackie                                 z wynikiem    125,89 pkt.

   19 miejsce  KDP Kwielice, woj. dolnośląskie                                z wynikiem    140,88 pkt.