Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 126W sumie: 135443

XIV Międzynarodowy Zlot MDP na Białorusi

GALERIA ZDJĘĆ » XIV Międzynarodowy Zlot MDP na Białorusi

 

 

       W dniach 07-16 lipca w Liceum przy Gomelskim Inżyniernym Instytucie Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych Białorusi odbył się XIV Międzynarodowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
    W roku bieżącym udział w nim wzięły delegacje z 12 krajów:  Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Gruzja, Włochy, Kazachstan, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Serbii oraz Ukrainy. Pewne jest, że w kolejnych latach uczestnictwo krajów biorących udział w przedsięwzięciu będzie powiększone o drużyny z Pakistanu, Korei, USA, Brazylii, Turcji, a także Japonii. Nasze województwo po raz kolejny reprezentowały obecne Mistrzynie Województwa Podlaskiego – dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  z Milejczyc pod kierownictwem dh Marty Aleksiejuk. Kierownikiem całego wyjazdu był  bryg. Krzysztof Konicki z KW PSP w Białymstoku.
     Głównymi celami międzynarodowego spotkania było m.in.: poszukiwanie nowych, innowacyjnych form pracy z młodzieżą związanych z ratownictwem podczas zagrożeń,  międzynarodowa współpraca między organizacjami, jak również patriotyczne i moralne wychowanie młodzieży. Program zlotu był bogaty odbyły się konkursy takie jak: wizytka – prezentacja swego kraju, wybory miss i mistera zlotu, rozwinięcie bojowe,  konkurs na plakat o tematyce ratownictwa wodnego, zawody wspinaczkowe i zręcznościowe oraz zawody z pierwszej pomocy.