Centralne Obchody 100-lecia Związku OSP RP w Warszawie

W dniu 4 września w Warszawie centralne obchody 100-lecia utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP „W JEDNOŚCI SIŁA”. Uroczystości rozpoczęła o godz. 11:00 msza święta w intencji strażaków w Archikatedrze Warszawskiej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej ks. bp Michała Janocha i kapelanów straży pożarnej.
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.00 uroczystą Mszą Świętą, która odbyła się w Archikatedrze Warszawskiej przy ul. Świętojańskiej 8. Następnie Poczty Sztandarowe z całego kraju przemaszerowały na Plac Zamkowy gdzie odbył się uroczysty Apel z okazji 100-lecia Związku OSP RP. Uczestniczący w uroczystości goście otrzymali okolicznościowe medale, a całość wydarzenia zakończyło się Piknikiem Strażackim.
Województwo podlaskie reprezentowały Poczty Sztandarowe :
– Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Białymstoku
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Drozdowa
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Kleszczel
– Ochotniczej Straży Pożarnej z  Nowego Dworu
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Tykocina
Udział w uroczystości wzięła również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Milejczyc oraz Orkiestra Dęta OSP Suchowola, która uświetniła Mszę Świętą w Archikatadrze Warszawskiej, a następnie wraz z  mażoretkami zespołu „Foch” wystąpiła na Placu Zamkowym. Podczas pikniku strażackiego również nie zabrakło  podlaskiego akcentu, ponieważ  oprawę muzyczną zapewniła Kapela Kurpiowska Gminy Łomża.

Więcej informacji:  http://www.zosprp.pl/?q=content/uroczyste-obchody-100lecia-zwiazku-osp-rp-w-jednosci-sila

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *