Cegiełka pomocy dla Biebrzańskiego Parku Narodowego

24 kwietnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu odbyło się przekazanie sprzętu i wyposażenia osobistego strażakom ochotnikom biorącym udział  w gaszeniu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przekazania sprzętu w imieniu wszystkich darczyńców dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh Andrzej Koc. W spotkaniu uczestniczyli strażacy gminy Goniądz oraz Burmistrz Miasta Goniądz- Grzegorz Andrzej Dudkiewicz.
Biebrzański Park Narodowy to największy Park Narodowy w Polsce, jedno z najlepiej zachowanych torfowisk w Europie.  Pożar, który trwa od niedzieli zniszczył już 6000 hektarów unikalnych terenów. Przy gaszeniu Biebrzańskiego Parku Narodowego potrzebna jest każda pomoc, w którą zaangażował się również Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Białymstoku. Na nasz wniosek Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego. przekazały strażakom: rękawice strażackie i buty specjalne, Zarząd Główny Związku OSP RP – tłumice. My ze swojej strony ofiarowaliśmy tłumice, maseczki oraz ściereczki dekontaminacyjne. Największym darczyńcą były Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu S.A – 34 pary rękawic strażackich oraz 39 par butów specjalnych.

W imieniu swoim, strażaków ochotników oraz władz samorządowych Gminy Goniądz składamy serdeczne podziękowania za błyskawiczny odzew na nasz apel

i okazaną pomoc:
– Kaliskim Zakładom Przemysłu Terenowego w Kaliszu S.A
– Zarządowi Głównemu Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Pragniemy również serdecznie podziękować Firmie Kurierskiej UPS z Białegostoku  za pomoc w dostarczeniu sprzętu do strażaków OSP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *