III edycja Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej oraz pierwsza edycja targów eksportu „Export Expo”

Niniejszym  informujemy o organizacji III edycji Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej oraz pierwszej edycji targów eksportu „Export Expo”, które odbędą się w dniach 29-31 maja 2019 roku, na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy.

III Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej i targi „Export Expo” to wydarzenia towarzyszące targom  China Homelife Poland, stwarzające warunki do nawiązania współpracy gospodarczej pomiędzy Polską, Chinami oraz krajami Europy Centralnej i Wschodniej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach przewidujemy, za pośrednictwem Izb Gospodarczych, zaproszenie blisko 2000 przedstawicieli handlowych z krajów z Europy Centralnej i Wschodniej oraz około 3000 polskich przedsiębiorców.

Tak liczny  udział samorządu gospodarczego to dobra zapowiedź dla polskiej gospodarki, która staje się liderem w organizacji spotkań biznesowych przedsiębiorców Europy Centralnej i Wschodniej.

Kongres to miejsce do  nawiązania stałej współpracy samorządu gospodarczego z sąsiadami z zagranicy.

Już dziś zapraszamy Pana Prezesa do wzięcia udziału w uroczystości otwarcia targów oraz Kongresu w dn. 29.05.2019 o godz. 10.00 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy oraz Gali Kongresu i Targów o godz. 18.00 w dn. 29.05.19 r.

Równocześnie zwracamy się z propozycją zorganizowania przyjazdu członków OSP i zainteresowanych przedsiębiorców na te wydarzenia. W ramach zaproszenia zapewniamy pokrycie kosztów transport autokarem, wyżywienie (poczęstunek powitalny a w drodze powrotnej 30 zł na osobę na ciepły posiłek) oraz udział w targach i seminariach kongresowych. Licząc na  przyjęcie zaproszenia prosimy o wskazanie roboczego kontaktu do osoby, odpowiadającej za współpracę gospodarczą oraz organizację przyjazdu grupy zorganizowanej przedsiębiorców.

Osoba odpowiedzialna za współpracę: Patrycja Pęksa  mail patrycja@wig.wa.pl , tel. 669832841.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na popularyzację przedsięwzięć organizowanych przez OSP wraz z obejmowaniem patronatem Waszych i rekomendowanych inicjatyw. Do dyspozycji oddajemy serwisy prasowe skierowane do mediów oraz przedsiębiorców. Materiały można przesyłać do redaktora Grzegorza Pawlaka e-mail pawlak@wig.waw.pl.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Marek Traczyk

Prezes zarządu

 

 

 

 

Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej

Założenia Kongresu

  • działanie na rzecz współpracy samorządu terytorialnego i samorządu gospodarczego,
  • lobbing na rzecz rozwoju wymiany gospodarczej przedsiębiorców z Europy Centralnej i Wschodniej,
  • stworzenie płaszczyzny dla szerokiej współpracy międzynarodowej podmiotów gospodarczych
  • stworzenie systemu informacji i promocji gospodarczej dla przedsiębiorców,
  • propagowanie i dbałość o wysokie standardy działalności gospodarczej, norm etycznych w biznesie

oraz upowszechnianie zasad społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców,

  • wsparcie dla promocji i eksportu produktów, usług i kapitału przedsiębiorców zorganizowanych

w samorządzie gospodarczym, w tym przez współpracę z izbami bilateralnymi i multilateralnymi.

Organizatorzy spodziewają się obecności około 300 osób, w tym przedstawicieli około 60 zagranicznych

i 110 krajowych izb gospodarczych oraz uczelni. Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani współpracą gospodarczą oraz zakupem krajowych produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia, maszyny, kosmetyki, wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

Program  Kongresu jest na stronie http://kongresgospodarczy.org

 

 

Targi „Export Expo” to naturalny etap rozwoju największych targów w Europie Centralnej

i Wschodniej, China HomeLife Poland, którym towarzyszą. Dzięki temu udało się stworzyć wyjątkowe forum promocji  produktów i usług eksportowych polskich przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę obecność ponad 2000 handlowców importerów z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Chin, dokładamy wszelkich starań do najwyższej jakości ekspozycji polskich ofert eksportowych. Dodatkowym atutem dla wystawców jest zapewnienie ze strony chińskiej udziału w targach „Export Expo”  co najmniej 200 importerów z Chin.

Informacja o targach znajduje się na stronie: http://exportexpo.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *