III letnie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym OSP – Augustów 2018

Drodzy Druhny i Druhowie!

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym OSP, które odbędą się 30 czerwca 2018 roku w Augustowie.
Organizowane wydarzenie ma na celu sprawdzenie stopnia wyszkolenia uczestników Mistrzostw w zakresie ratownictwa oraz podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych. Mobilizowanie uczestników do współzawodnictwa i do intensywnego szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego będzie rzutowało na skuteczność akcji ratunkowych podejmowanych w codziennej służbie strażaków-ochotników. Istotnym elementem mistrzostw jest fakt, że punkty zadań medycznych są rozmieszone w kilku lokalizacjach na terenie miasta Augustowa co umożliwi mieszkańcom zobaczyć z czym na co dzień zmagają się strażacy i ratownicy medyczni. Podniesie to znacznie świadomość konieczności podejmowania działań mających na celu niesienie pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia przez świadków zdarzenia.
Głównymi organizatorami wydarzenia są : OSP Augustów – Lipowiec oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach. Pomysłodawcami projektu są Katarzyna Raczkowska, Katarzyna Zackiewicz ratownicy medyczni, na co dzień pracujący w Zakładzie Pomocy Doraźnej w Augustowie.
Uczestnikami Mistrzostw będą 4 osobowe zespoły z OSP, które zmagać się będą w 7 zadaniach (6 zadań medycznych i 1 zadanie sprawnościowe połączone z testem wiedzy z zakresu ratownictwa i pożarnictwa). Rozpoczęcie zawodów będzie miało miejsce o godz. 09.00 w Remizie OSP Augustów-Lipowiec na ul. Tartarcznej 27, a zakończą się spotkaniem integracyjnym.

Poniżej załączamy:
– Regulamin Mistrzostw
Regulamin-Mistrzostw (1)
oraz
– Kartę zgłoszenia

Karta_zgloszenia (1)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *