Pierwsze w pandemii polsko-niemieckie seminarium dla opiekunów MDP – rekrutacja!

Polsko-niemieckie spotkania młodzieży są zawsze szczególnym i niezapomnianym  doświadczeniem. Niestety z powodu pandemii wiele zaplanowanych wydarzeń zostało odwołanych. Czy mimo pandemii nadal możliwa jest realizacja wspólnych projektów? Co udało się zrobić dla młodzieży i z młodzieżą w tym trudnym czasie? Jakie działania dla MDP były szczególnie ciekawe i warte pochwalenia się?

Pod hasłem „Dwa kraje, jeden język: MDP” odbędzie  pierwsze w pandemii polsko-niemieckie seminarium dla opiekunów MDP. Głównym tematem spotkania będzie opracowanie słownika przydatnego podczas spotkań polsko-niemieckich zawierającego praktyczne i przydatne słownictwo dotyczące integracji grup, obozów i ogólnie MDP/OSP. Słownik zostanie wydany w formie drukowanej jeszcze w tym roku. Dodatkową częścią spotkania będzie wymiana doświadczeń z różnych aktywności MDP w czasie pandemii.

Seminarium jest kierowane do wszystkich osób pracujących z młodzieżą, które zainteresowane są wymianą polsko-niemiecką, poszukiwaniem nowych pomysłów, dzieleniem się swoim doświadczeniem oraz nawiązaniem nowych kontaktów.

Spotkanie odbędzie się w dwóch częściach w formie on-line na platformie Zoom w październiku br. Ze względu na to, że obejmie ono dwa odległe weekendy prosimy o przemyślane zgłaszanie się, ponieważ zależy nam na obecności podczas wszystkich modułów spotkania. Znajomość języka niemieckiego nie jest konieczna. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Seminarium „Dwa kraje, jeden język: MDP” organizowane jest wspólnie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Deutsche Jugendfeuerwehr przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


Planowany harmonogram:

I część – 1-2.10.2021 r.

Piątek, 1.10.2021 r.

godz. 19.00-21.00 – powitanie, przedstawienie planu spotkania, poznanie się

Sobota, 2.10.2021 r.

godz. 10.00-16.00 – wspólna praca nad słownikiem w grupach mieszanych

od godz. 18.00 – wymiana doświadczeń z działań z młodzieżą w czasie pandemii

(chętni proszeni są o przygotowanie materiałów, prezentacji, filmów itd.)

 

II część – 29-30.10.2021 r.

Piątek, 29.10.2021 r.

godz. 19.00-21.00 – wymiana doświadczeń z działań z młodzieżą w czasie pandemii

Sobota, 30.10.2021 r.

godz. 10.00-12.00 – przedstawienie wyników pracy nad słownikiem

godz. 14.00-16.00 – podsumowanie spotkania, przedstawienie możliwości wsparcia polsko-niemieckich projektów w czasie pandemii


Aby zgłosić się do udziału w seminarium należy wypełnić formularz https://forms.gle/vKU2xHvzTbZ7xtJZA online do 15.09.2021 r. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *