XXV Pielgrzymka Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę – informacja

Z powodu trwającego w Polsce stanu epidemicznego, tegoroczna 25. Pielgrzymka na świętą Górę Grabarkę odbędzie się w zmienionej formie, odpowiedniej do zaistniałej sytuacji w naszym kraju.
Przez wzgląd na decyzje i obostrzenia jakie panują w naszym kraju, Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego zauważył duchową potrzebę oraz poczucie duszpasterskiej powinności, aby w sposób symboliczny wznieść modlitwy na tym świętym miejscu.

W związku z powyższym, z błogosławieństwa J.E. metropolity Sawy, dn. 18 sierpnia br., o godz. 10:00 na św. Górze Grabarce odprawiona zostanie Boska Liturgia. Przewodniczyć jej będzie J.E. abp Jerzy Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, w asyście księży kapelanów, którzy będą wznosić modlitwy do Trójjedynego Boga, w intencji naszej Ojczyzny, żołnierzy, pracowników Wojska Polskiego, funkcjonariuszy instytucji służb mundurowych i ich rodzin, jak również w intencji pokoju na świecie i ustania epidemii koronawirusa. Bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się symboliczne – procesyjne przeniesienie wraz z postawieniem i oświęceniem krzyża, na terenie wokół głównej świątyni Przemienienia Pańskiego.

Źrodło: https://powp.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/informacje-w-sprawie-pielgrzymki-na-sw-gore-grabarke/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *