XXVI Piesza Pielgrzymka Wojska i Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę – zaproszenie

XXVI Piesza Pielgrzymka Wojska i Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę, wyruszy z cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach 18 sierpnia 2021r.
Z błogosławieństwa JE Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Jerzego (Pańkowskiego) Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego, Decyzją Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego organizuje 26. Pieszą Pielgrzymkę Wojska i Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę.

Najważniejsze punkty pielgrzymki (18 sierpnia): 
08:00 – Boska Liturgia w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach
10:30 – piesza pielgrzymka do Monasteru na Św. Górze Grabarce (dystans ok. 13 km)
13:30 – postawienie i oświęcenie krzyża wotywnego na Św. Górze i udział w liturgicznych uroczystościach święta Przemienia Pańskiego w dn. 18-19.08.2021r.
[Szczegółowy harmonogram świątecznych uroczystości -> link: Grabarka – Aktualności ]

W pielgrzymce mogą wziąć udział żołnierze Wojska Polskiego, żołnierze państw sojuszniczych pełniący służbę w międzynarodowych dowództwach, centrach szkolenia i jednostkach dyslokowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, pracownicy Resortu Obrony Narodowej, funkcjonariusze i pracownicy: Straży Granicznej, Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celno-Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, Harcerze oraz urzędnicy i pracownicy innych formacji mundurowych wraz z ich rodzinami.

Pielgrzymka na Św. Górę Grabarkę służy budowaniu wartości duchowych, kształceniu postaw patriotycznych i obywatelskich, wiedzy historycznej, kultywowaniu tradycji oręża polskiego oraz promocji etosu żołnierza i funkcjonariusza Rzeczypospolitej.

Nadrzędnym celem pielgrzymowania na Św. Górę Grabarkę jest tradycja niesienia wspólnego krzyża wotywnego, połączona z modlitwą w intencji pokoju na świecie i zawierzeniu Opiece Bożej naszej Ojczyzny.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i uczestnictwa w pielgrzymce!

 

Koordynator ds. organizacji i zabezpieczenia duszpasterskiego pielgrzymki
ks. ppłk Łukasz GODUN
kom.: 727 401 745
fax: 261 847 745
e-mail 1: ordynariat.info@gmail.com
e-mail 2: l.godun@ron.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *