XXVII Piesza Pielgrzymka Wojska i Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę,

XXVII  Piesza Pielgrzymka Wojska i Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę, wyruszy z cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach 18 sierpnia 2022r.

Z błogosławieństwa J.E. Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Jerzego (Pańkowskiego) Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego, zostanie zorganizowana 27. Piesza Pielgrzymka Wojska i Służb Mundurowych na Św. Górę Grabarkę.

Najważniejsze punkty pielgrzymki:

18.08.2021r.:
08:00 – Boska Liturgia w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach
10:30 – piesza pielgrzymka do Monasteru na Św. Górze Grabarce (dystans ok. 13 km)
13:30 – postawienie i oświęcenie krzyża wotywnego na Św. Górze i udział w liturgicznych uroczystościach święta Przemienia Pańskiego w dn. 18-19.08.2021r.

Serdecznie zapraszamy strażaków ochotników wraz  Rodziną , zorganizowane grupy OSP,  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Pielgrzymce.

Pielgrzymka na Św. Górę Grabarkę służy budowaniu wartości duchowych, kształceniu postaw patriotycznych i obywatelskich, wiedzy historycznej, kultywowaniu tradycji oręża polskiego oraz promocji etosu żołnierza i funkcjonariusza Rzeczypospolitej.
Nadrzędnym celem pielgrzymowania na Św. Górę Grabarkę jest tradycja niesienia wspólnego krzyża wotywnego, połączona z modlitwą w intencji pokoju na świecie i zawierzeniu Opiece Bożej naszej Ojczyzny.

W celu zapisów i szczegółów prosimy o kontakt z Kapelanem Wojewódzkim – ks. Piotr Borowik.

 

https://powp.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/27-pielgrzymka-na-sw-gore-grabarke/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *